Europejski zakaz uprawiania sportów jeździeckich przedłużony o dwa tygodnie przez rinowirusa

Międzynarodowy Związek Jeździecki FEI podjął w piątek decyzję o przedłużeniu zakazu udziału w międzynarodowych zawodach w dziesięciu krajach europejskich do 11 kwietnia. Początkowo okres, który rozpoczął się po wybuchu zakaźnego rinowirusa na zawodach w Walencji, trwał do końca marca.

Oznacza to, że nie mogą odbyć się również finały Pucharu Świata w skokach przez przeszkody i w ujeżdżeniu. One miały się odbyć w Göteborgu na początku kwietnia. Thamar Zweistra reprezentował Holandię w ujeżdżeniu z Double Dutch Hexagon. Trener narodowy Rob Ehrens jeszcze nie zdecydował o ewentualnym udziale jeźdźców skoków przez przeszkody.

Między innymi, ze względu na środki, z kalendarza zniknęło już główne wydarzenie The Dutch Masters w Den Bosch. Wcześniej holenderska federacja KNHS zdecydowała się już przełożyć mistrzostwa Holandii w skokach przez przeszkody, które odbędą się w kwietniu. Wiele wydarzeń zostało już odwołanych w zeszłym roku z powodu kryzysu koronowego.

W Holandii zgłoszono jedno zakażenie rinowirusem. Zawodnik skoków przez przeszkody Vincent Voorn ogłosił, że jeden z jego koni uzyskał pozytywny wynik testu w jego stajni w Weert po powrocie z Vejer de la Frontera. Kilka (34) koni reprezentowało jego stajnię na zawodach Sunshine Tour. „Pozostałe konie uzyskały negatywny wynik testu” - powiedział Voorn. 

Według Voorna zwierzę, które uzyskało wynik pozytywny, nadal jest w dobrym stanie. Wszystkie konie, których to dotyczyło, były natychmiast umieszczane w izolacji  po powrocie do domu. Nie można wykluczyć, że w Holandii jest więcej takich przypadków, ale poza tym nie ma obowiązku zgłaszania danego wirusa.

Sekretarz generalna Sabrina Ibánez z FEI wyjaśniła tę decyzję w następujący sposób: „Musimy współpracować, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się tego wirusa, który zabił już 12 koni w Europie. Cała społeczność jeździecka musi być czujna i trzymać wszystkie konie pod cisłą kontrolą. My wzywamy wszystkich jeźdźców mieszkających w Europie, aby nie podróżować ze swoimi końmi ”.

Autor: 
knhs.nl, tłum. Iryna Ivanova
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 3 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.