Granerud: „Mistrzostwa świata w Oberstdorfie się dla mnie skończyły”

Test na COVID-19 lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich okazał się pozytywny. Halvor Egner Granerud podzielił się tą informacją z fanami w środę rano na Instagramie.

„To oczywiście oznacza, że mistrzostwa świata w Oberstdorfie się dla mnie skończyły. Szkoda, ale takie jest czasami życie. Teraz najważniejszy jest dla mnie powrót do zdrowia” – taki opis umieścił pod najnowszym zdjęciem na portalu społecznościowym.

Skoczek podzielił się również uwagami na temat swojego samopoczucia: „Trochę źle się czuję, ale radzę sobie. Ta sytuacja pokazuje jak ważne jest bycie ostrożnym. Czuję, że zrobiłem co w mojej mocy by uniknąć infekcji. Nadal jednak okazało się to niemożliwe”.

Więcej o sytuacji ujawnił Verdens Gang, gdzie pojawił się wywiad z mamą Halvora. Tłumaczyła tam, że jej syn pozytywny wynik otrzymał już we wtorek, ale informacje potwierdziły się w środę.

„Jest smutny, ale przyjął to spokojnie” – stwierdziła.

Mimo przykrej wiadomości zarówno dla samego skoczka, sztabu jak i fanów norweskich skoków narciarskich, niemal pewne jest, że nikt Granerudowi nie odbierze Kryształowej Kuli. Z przewagą 526 pkt nad drugim w klasyfikacji generalnej Markusem Eisenbichlerem, skoczek może w pełni skupić się na zdrowiu.

Choć w jednym z ostatnich wywiadów Graneruda z Dagbladet skoczek stwierdził, że Polacy cieszą się z jego niepowodzeń, z pewnością wiele polskich kibiców szczerze życzy mu szybkiego powrotu do zdrowia.

Autor: 
Anna Oprych
Źródło: 

weszlo.com

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.