Max Burkhart: Utalentowany zawodnik narciarstwa alpejskiego umiera po upadku podczas zawodów

Zaledwie kilka tygodni po dramatycznym wypadku Francuza Davida Poisson scenerię Alp ponownie wstrząsa kolejne zdarzenie: 17- letni narciarz Max Burkhart z Klubu Sportowego Partenkirchen umiera dzień po ciężkim upadku, który wydarzył się w trakcie zawodów.

Śmierć młodzieńca z Klubu Sportowego Partenkirchen potwierdził w środę kanadyjski Związek Narciarski Alpine Canada. Burkhart upadł podczas zawodów zjazdu w miejscowości Lake Louise.

Według relacji kanadyjskiej policji Burkhart doznał we wtorek podczas upadku w siatkę ochronną najcięższych, zagrażających życiu urazów dolnej części ciała. Niezwłocznie na miejscu zdarzenia pojawiła się pierwsza pomoc, utalentowanego narciarza w stanie krytycznym odtransportowano helikopterem do szpitala w Calgary. Dzień później zmarł wskutek urazów.

17- latek wjechał w siatkę ochronną, potwierdził w czwartek Ralph Eder, rzecznik prasowy Niemieckiego Związku Narciarskiego (DSV). Powiedział, że Niemiecki Związek Narciarski jest wstrząśnięty z powodu śmierci młodego zawodnika.

 

Śmierć gwiazdy narciarstwa Davida Poisson zaledwie w połowie listopada

"To jest tak tragiczne, że brak mi słów. Myślami jestem przy jego rodzinie“, takie kondolencje złożył na Twitterze Max Gartner, były trener kanadyjskiej drużyny mistrzostw świata.

Burkhart brał udział w zawodach NorAm reprezentując drużynę Sugar Bowl Academy (szkoła dla narciarzy w Kalifornii), która się nim opiekowała.

Śmierć Burkharta wstrząsa scenerią Alp zaledwie kilka tygodni po dramacie, jaki rozegrał się wokół Francuza Davida Poisson. Były brązowy medalista mistrzostw świata stracił życie w połowie listopada podczas upadku w zawodach zjazdu w kanadyjskiej stacji narciarskiej Nakiska w prowincji Alberta.

Autor: 
Edyta Grzywacka - Wziątek
Źródło: 

focus.de

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.