Mistrz świata w paralotniarstwie spełnia swoje marzenie o lataniu wśród stada szpaków

 

  • Horatio Llorens, 35, dołączył do tysięcy ptaków, które poderwały się do lotu w czasie duńskiego ’Black Sun’ (zjawiska które w Danii można zaobserwować głównie latem i jesienią, kiedy to tysiące (a nawet miliony) migrujących szpaków odgrywają wspaniały spektakl i „tańczą” o zachodzie słońca, od tłum., za antonita.pl)
  • Czarne słońce’ to nazwa przepięknej figury uformowanej na niebie przez fruwające szpaki
  • Lawrence i jego zespół otrzymali zezwolenie od duńskiego Ministerstwa Środowiska

Mistrz świata w paralotniarstwie został sfilmowany podczas spełniania swojego marzenia o lataniu ze szpakami. Horacio Llorens, 35, dołączył do tysięcy ptaków, które uniosły się do nieba w czasie duńskiego 'Czarnego Słońca’ - imponującego spektaklu odbywającego się każdej jesieni.

Ptaki wystrzeliły w górę i przesłoniły niebo, a Hiszpan poleciał swoją elektryczną paralotnią razem z nimi. Lawrence wyznał kiedyś : ’Być ptakiem to moje marzenie. Dlatego jestem paralotniarzem. Gdy latam, czuję się jak ptak’.

’Zazwyczaj można lecieć z trzema lub czterema ptakami. Ale móc lecieć z tysiącami to po prostu wyjątkowa okazja’. Lawrence starał się latać z ptakami od momentu zajęcia się paralotniarstwem, to jest 17 lat temu. On i jego zespół otrzymali z duńskiego Ministerstwa Ochrony Środowiska specjalne pozwolenie dla kaskaderów. Ornitolodzy byli pod ręką, by zapewnić ptakom bezpieczeństwo.

Horacio tłumaczył : ’Ja naprawdę nie chcę przeszkadzać ptakom, chcę po prostu spróbować latać z nimi i poczuć się częścią stada. W powietrzu miałem ogromne poczucie bycia częścią ich wspólnoty’.

'Myślę, że w którymś momencie szpaki uznały, że nie jestem drapieżnikiem. Im także podobało się latanie ze mną.

’The Black Sun’ to nazwa spektaklu, w którym wszystkie szpaki lecącą razem i przysłaniają zachodzące słońce. Efekt wspólnego lotu jest hipnotyzujący z uwagi na figury, jakie ptaki tworzą na niebie.

 

Autor: 
Joe Sheppard/Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Mailonline

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
6 + 9 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.