ISINBAJEWA: NIE ZAPOMNĘ, NIE WYBACZĘ!

Jak informuje agencja RIA Nowosti, na spotkaniu z dziennikarzami w Rio de Janeiro Jelena Isinbajewa powiedziała, że nie zgadza się z dyskwalifikacją z Olimpiady rosyjskich lekkoatletów, dodając, że nigdy nie będzie w stanie zapomnieć i wybaczyć IAAF (International Association of Athletics Federations) tej decyzji.

Mistrzyni olimpijska w skoku o tyczce Jelena Isinbajewa przybyła w Rio de Janeiro jako kandydatka do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOL).Na spotkaniu z dziennikarzami powiedziała, że chciała zdobyć w Rio złoty medal, ale niestety nie jest to niemożliwe. Zawodniczka dodała, że jest jej bardzo przykro, że nie przyleciała w Rio jako uczestnika Olimipady.

Isinbajewa nie będzie mogła wziąć udział w Igrzyskach olimpijskich w 2016, z powodu dyskwalifikacji rosyjskiej reprezentacji lekkoatletów po decyzji Międzynarodowego stowarzyszenia federacji lekkoatletycznych (IAAF).

Jelena Isinbajewa dwukrotnie zdobywała złoto na Igrzyskach olimpijskich – w 2004 i 2008 roku. W 2012 roku zdobyła brązowy medal. Media zakładają, że 19 sierpnia odbędzie się konferencja prasowa, podczas której Isinbajewa ogłosi o zakończeniu swojej sportowej kariery.

Tłumaczenie: Agnieszka Wielińska

Źródło: http://www.vesti.ru/doc.html?id=2787873

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 4 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.