Ryu Hyun-jin - pierwsza wygrana przez azjatyckiego atletę nagrody Warren'a Spahn'a

Ryu Hyun-jin (33), który w Ameryce Północnej gra w lidze zawodowej baseball'u Major League Baseball (MLB) dla drużyny "Toronto Blue Jays", został uznany za najlepszego, leworęcznego miotacza MLB. Z tego powodu otrzymał nagrodę  Warren'a Spahn'a, która przyznawana jest najlepszemu, leworęcznego miotaczowi MLB.

"Ryu Hyun-jin grający dla drużyny "Toronto Blue Jays" otrzymał nagrodę Warren'a Spahn'a” tak napisała 22 grudnia (czasu lokalnego) amerykańska gazeta "The Oklahoman". Tego samego dnia drużyna Ryu na oficjalnym koncie na Twitterze napisała "Ryu Hyun-jin został ogłoszony zwycięzcą nagrody Warren'a Spahn'a w 2020". Zamieścili także "Nasz Asie gratulacje!" (w baseball'u As to gracz, który jest najlepszym miotaczem oraz zazwyczaj rozpoczyna grę, inaczej Starter).

Nagroda Warren'a Spahn'a została nazwana na cześć legendarnego, leworęcznego gracza  Warren'a Spahn'a, który przez 21 lat grał w MLB, zdobył 365 zwycięstw w trakcie swojej kariery oraz jego statystyka ERA "Earned Run Average" (w baseball'u jest to średni stosunek liczby zdobytych runów miotacza w trakcie gry) wynosiła 3.09. Ryu Hyun-jin jest pierwszym azjatyckim sportowcem, który zdobył tę nagrodę. Obecnie przebywający na emeryturze Randy Johnson oraz Clayton Kershaw, podczas gdy razem z Ryu grał dla drużyny LA Dodgers'ów, także otrzymali tę nagrodę.

Przez koronawirus w tym sezonie liczba gier MLB została zmniejszona o więcej niż 1/3, a w tej sytuacji Ryu Hyun-jin  brał udział w 12 meczach (5 wygranych, 2 przegrane) oraz zdobył średnią 2.69 ERA. Dzięki Ryu "Toronto Blue Jays" pierwszy raz od 4 lat dostali się do "postseason" (decydującej rozgrywki o mistrzostwo ligi po zakończeniu sezonu zasadniczego).

W baseballu umiejętności miotacza wyznaczane są w ERA. Jest to także nazywane "Earned Run Average". Mecz baseball'u trwa 9 zmian tzn, rund "inning", na których obliczana jest ERA. Jeśli miotacz podczas 9 zmian zdobędzie 5 punktów, jego ERA wyniesie 5. A teraz quiz! Jeden miotacz podczas 36 zmian zdobył 18 punktów - ile wynosi jego ERA? Poszukaj odpowiedzi.

*Odpowiedź: ERA wynosi 4.5 - 36 zmian to 9zmian razy 4, czyż nie? 18÷4 = 4.5

Autor: 
Kim Jae-Sung, Tłum. Stella Mateja
Źródło: 

Orinidonga

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
7 + 6 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.