Charków może podejmować oficjalne mecze pod egidą UEFA

Wice prezydent UEFA Grigorij Surkis poinformował, że Charków będzie w stanie podjąć oficjalnie międzynarodowe mecze po odpowiedniej decyzji komitetu wykonawczego UEFA.

„Komitet wykonawczy zapoznał się z rekomendacją Komitetu UEFA ds. Stadionów i Bezpieczeństwa, argumenty i wysiłki Federacji Futbolu Ukrainy, władz centralnych i lokalnych, i wydał decyzję o powrocie Charkowa na listę państw, które będą mogły podejmować oficjalne mecze pod egidą UEFA”, - poinformował on w piątek „Futbol’nyj Klub”.

Wcześniej, 2 grudnia prezydent Federacji Futbolu Ukrainy Andrij Pawełko poinformował, że komitet UEFA ds. Stadionów i Bezpieczeństwa rekomendował komitetowi wykonawczemu organizacji wybrać przeprowadzenie oficjalnych międzynarodowych meczów na stadionie OSK „Metalist” w Charkowie.

W ten sposób, Charków został drugim miastem, do którego, po dłuższej przerwie spowodowanej wydarzeniami w Donbasie, wrócił futbol międzynarodowy. Przed tym podobna sytuacja miała miejsce z Odessą, gdzie w 2016 roku przeprowadziła mecze krajowe na etapie grupowym do Ligii Europy ługańska „Zaria”, a drużyna Ukrainy rozegrała mecz towarzyski z Cyprem i Eliminacje Mistrzostw Swiata 2018 przeciwko Finlandii.

Autor: G. Surkis

Tłumaczyła: Karina Horzelska

Źródło: http://interfax.com.ua/news/sport/389831.html

Dział: 

Komentarze

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 2 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.