Co piszą media w BiH i Serbii i na Węgrzech o zwycięstwie vatrenih (reprezentacji Chorwacji)

Żadne media w sąsiedztwie nie pozostały odporne na genialny występ podopiecznych Zlatko Dalicy, więc wszyscy piszą o potężnej Chorwacji, która świętowała zwycięstwo na stadionie Poljud w Splicie.

Dzięki zwycięstwu 3-0 nad Węgrami we wspaniałej atmosferze Chorwacka reprezentacja zachwyciła swoich fanów w całym kraju i na świecie, a zwłaszcza w Splicie, gdzie powrócili po czterech latach swojego ostatniego meczu z Włochami.

Pierwszego gola strzelił Luka Modric, były zawodnik Dinama Zagrzeb, a dwa pozostałe obecny napastnik Dinama Bruno Petkovic, który sam powiedział, że gra i kibicowanie drużynom narodowym wzrosła ponad zainteresowania klubu w Splicie, co zostało potwierdzone przez fanów, którzy nagrodzili wszystkich zawodników owacją na stojąco. Media w sąsiedztwie nie pozostały odporne na genialne wykonanie podopiecznych Zlatko Dalica, więc wszyscy piszą o potężnej Chorwacji, która świętowała w świetnej atmosferze na stadionie Poljud.

 

Bośniackie media

Dnevni Avaz podkreśla, że ​​Chorwacja dominowała w Splicie, a portal SportSport.ba pisze, że vatreni wykorzystali wszystkie swoje okazje i pokonali Węgry w wypełnionym po brzegi stadionie Poljud w Splicie.

 

Serbskie media

SportAm w tytule wspomina, że ​​Chorwacja we wspaniałej atmosferze w Splicie pokonała Węgry, a Informer dodaje, że Split widział szczęśliwych Chorwatów. Alo pisze, że Chorwacja jest o krok od kwalifikacji do Mistrzostw Europy, a Kurier donosi, że wicemistrzowie świata rozgromili Węgry na stadionie Poljud.

 

Węgierskie media

- Węgierski koszmar w Splicie: Chorwacji starczyła jedna połowa (Nemzeti Sport)

- Po nocy w Splicie nie będziemy dumni: Węgrzy nie mieli szans przeciwko Chorwatom (Blikk.hu)

- Węgry stracili upokarzające bramki w Chorwacji (Hvg.hu)

- Chorwacja – Węgry 3-0 gładka wygrana dla wicemistrzów świata (Index.hu)

Węgrzy mieli nadzieję powrócić w czwartek z łupami ze stadionu Poljud, niektóre z ich portali fantazjowały o trzech punktach, jednak ich drużynie towarzyszyły trzy piłki w siatce.

Węgry mogły przegrać wyżej, ale Chorwacja odpuściła pod koniec meczu, wiedząc, że punkty są w kieszeni i że należy zachować siły na mecz z Walią w niedzielę. Węgry były zatem rozczarowane, zajmując trzecie miejsce z dziewięcioma punktami, i teraz będą szukać okazji przeciwko Azerbejdżanowi u siebie 13 października, a następnie gościnnie w Walii 19 listopada.

Autor: 
Tłum. Michał Kuszczyńki
Źródło: 

Večernji list

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 3 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.