Juventus coraz bliżej mistrzostwa w Serie A

Mecz przeciwko Lazio a Juventusem, zakończył się dwubramkową przewagą Starej Damy, która przybliżyła się do zdobycia głównego tytułu. Jak prezentuje się klasyfikacja strzelców po spotkaniu piłkarzy walczących o tytuł Króla Strzelców?

Takiego meczu nie spodziewał się chyba nikt. Starcie Juventusu z Lazio zapowiadało się na ciekawe widowisko, w którym kibice będą mieli możliwość zobaczenia zaciętej rywalizacji dwóch wielkich klubów. 20 lipca rozegrane zostało spotkanie między tymi dwoma, usytuowanymi wysoko w tabeli, drużynami. Pierwsza połowa zupełnie nie zachwyciła widzów, którzy liczyli na zdecydowanie większe emocje. Od początku spotkanie pozbawione było polotu, a oglądać mogliśmy jedynie pojedyncze, średnie akcje, z których nic ostatecznie nie wynikało. Poważnym zagrożeniem dla Szczęsnego w pierwszej połowie mógł być Ciro Immobile, który w 44 minucie starcia uderzył piłkę w słupek. Ta próba była najlepszym akcentem gry podczas początkowych 45 minut. Po przerwie spotkanie ożywiło się. Bramkę z rzutu karnego, który został odgwizdany przez zagranie ręką Bartolomeu Quissangę w polu karnym, trafił Cristiano Ronaldo, który dał prowadzenie Starej Damie w 51 minucie meczu. Mimo, że bramkarz dobrze odczytał zamiary przeciwnika, nie był w stanie uratować sytuacji. Trzy minuty później, ten sam zawodnik, po podaniu od Dybali, którego swoją drogą nie mógł nie wykorzystać z uwagi na nieobecność bramkarza między słupkami, trafił do siatki rywala po raz drugi, dając tym samym swojemu zespołowi dwubramkowe prowadzenie. Strzał z rzutu karnego zanotował również Ciro Immobile, który w 82 minucie spotkania został sfaulowany przez zawodnika z numerem 19, jakim jest Bonucci. Bramka strzelona w 83 minucie, dała nadzieję piłkarzom Lazio. Był to jednak tylko gol honorowy. Ostatecznie zespołowi, którego trenerem jest Simone Inzaghi, nie udało się zremisować. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Starej Damy, która udowodniła że miejsce tej drużyny w tabeli nie jest przypadkowe.

Juventus prowadzi w Serie A. Na koncie klubu widnieje pełne 80 punktów. Drużyna zbliżyła się do wygranej w lidze, ale do końca sezonu pozostały jeszcze cztery kolejki. Sytuacja w tabeli wciąż może ulec zmianie.

Przed meczem Lazio z Juventusem, Cristiano Ronaldo przegrywał z Ciro Immobile jednym trafieniem w walce o tytuł Króla Strzelców. Włoch miał zanotowanych 29 bramek. Mecz z 20 lipca spowodował, że klasyfikacja uległa zmianie. Dwa gole Ronaldo dały mu chwilowe prowadzenie, którym nie mógł cieszyć się zbyt długo. Immobile za sprawą rzutu karnego, wyrównał liczbę trafień, przez co oboje górują w klasyfikacji strzelców z pokaźnym dorobkiem bramkowym. Piłkarze posiadają obecnie identyczną sumę strzelonych goli, których liczba wynosi 30. Co ciekawe, nie różnią się także w liczbie trafionych “jedenastek”, których mają po 12. Na chwilę obecną w wyścigu o tytuł, nie można jeszcze wskazać lidera.