Usain Bolt może zagrać na okres próbny w piłkę nożną w Australii

Agent ośmiokrotnego mistrza olimpijskiego Usaina Bolta powiedział, że są prowadzone rozmowy na temat jego próbnej gry w piłkę nożną w Australii.

31-letni były sprinter z Jamajki negocjuje sześciotygodniowy okres próbny z Central Coast Mariners, drużyną występującą w krajowej A-League.

Władze klubu powiedziały, że, „jeśli wszystko pójdzie dobrze”, będzie można podpisać kontrakt z Boltem na jeden sezon. Jego agent, Tony Rallis stwierdził, że „zasadniczo” zawarto porozumienie co do okresu próbnego.

Bolt wcześniej trenował z klubami z Niemiec, Norwegii i Południowej Afryki.

Rekordzista biegów na 100 i 200 metrów, który odszedł z lekkiej atletyki w zeszłym roku, wyrażał ostatnio zainteresowanie staniem się zawodowym futbolistą.

Bolt jest fanem Manchesteru United a jeden z jego poprzednich asystentów menedżera, Mike Phelan przebywa obecnie u Mariners.

Dyrektor wykonawczy Mariners Shaun Mielekamp powiedział, że klub przeznaczył cztery miesiące, śledząc Bolta a proces ten „przebiegał bardzo dobrze”.

Rallis zdradził, że negocjacje trwały i dotyczyły wynagrodzenia Bolta. News Corp Australia [największa firma medialna w Australii – przyp. tł.] doniosła, że zaproponowano „multimilionową” stawkę w dolarach.

„Wlaściciel Central Coast Mariners sięgnął głęboko do kieszeni i zagwarantował 70% pensji”, powiedział Rallis lokalnemu Sky Sports Radio.

Rzecznik Australijskiej Federacji Piłki Nożnej udzielił BBC informacji, że nie będzie ona pomagać we finansowaniu gry Bolta.

Mielekamp powiedział, że club jest nastawiony optymistycznie co możliwości przedłużenia czasu okresu próbnego.

„Jeśli wszystko pójdzie dobrze, kto wie? Być może ożywi on w tym sezonie A-League.”, zdradził we wtorek lokalnej stacji telewizyjnej Seven Network.

Mielekamp powiedział, że klub otrzymał pozytywne raporty odnośnie występów Bolta, z czasów, gdy trenował z niemieckim klubem Borussią Dortmund i norweskim Stromsgodset.

„Po pierwsze, najważniejsze jest czekanie, aby dowiedzieć się, jak dobry jest piłkarz”, mówi Mielekamp.

„Czas pokaże, na jakim jest poziomie, i czy pasuje do A-League.”

Autor: 
Tłum. Dominik Nowicki
Źródło: 

BBC

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.