Sebastian Vettel: Mercedesy są poza zasięgiem

W kwalifikacjach do Grand Prix Włoch na torze Monza bolidy Mercedesa znów pokazały swoją siłę. Pierwsze dwa miejsca zajęli kierowcy tego zespołu - Lewis Hamilton i Nico Rosberg. Trzeci był Sebastian Vettel z Ferrari. - Mercedes jeździ w swoim świecie. Oni są poza zasięgiem - skomentował Niemiec.

Niemal każdy kolejny weekend wyścigowy odbywa się w podobny sposób. Kierowcy Mercedesa wykręcają najszybsze okrążenia na treningach, później zajmują dwie pierwsze lokaty w kwalifikacjach, a następnie walczą między sobą o zwycięstwo w Grand Prix. Rzadko kiedy do tej walki dołączają się kierowcy innych zespołów.

Nie inaczej będzie na torze Monza, gdzie w kwalifikacjach najszybsi byli Lewis Hamilton i Nico Rosberg (obaj Mercedes). Trzecie miejsce zajął kierowca Ferrari Sebastian Vettel. Niemiec przyznał, że ściganie się z Mercedesem nie ma sensu: - Nie jestem zadowolony z tego, że różnica pomiędzy nami rośnie. To wygląda tak, jakby Mercedes jeździł w swoim świecie, oni są poza zasięgiem. Po prostu my nie osiągamy takich prędkości, nie ma co tego komplikować. Ich samochód, ich silnik są znacznie lepsze. Oni się nie pogorszą, to my musimy ich dogonić - skomentował wyniki kwalifikacji Sebastian Vettel.

W podobnym tonie wypowiada się drugi kierowca Ferrari Kimi Raikkonen, który w kwalifikacjach zajął czwarte miejsce. - Mercedes miał chyba jakieś problemy w Spa, ale tutaj będzie inaczej. We Włoszech Hamilton i Rosberg będą najmocniejsi i tyle - powiedział Raikkonen.

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.