Kontuzja Don Kasjo. Stało się to po walce z Najmanem

Kasjusz „Don Kasjo” Życiński doznał poważnej kontuzji po walce z Marcinem Najmanem. Noga, którą zawodnikowi wykręcił jeden z ochroniarzy, Damian Herczyk, jest w o wiele gorszym stanie, niż z początku przypuszczano. Niewykluczone, że Życińskiego czeka nawet operacja.

Jak każda poprzednia edycja FAME MMA, także i ósma wywołała wrzawę w polskim internecie. Największymi kontrowersjami okrył się jednak pojedynek Marcina Najmana z Kasjuszem Życińskim. Pierwszy z nich dwa razy złamał zasady boksu, za co został ukarany dyskwalifikacją. Chwilę później rozpętał się chaos, nad którym zapanować spróbowali pracownicy ochrony gali.

Rywale zostali natychmiast obezwładnieni, a jeden z ochroniarzy, Damian Herczyk, wykręcił nogę leżącemu na macie Życińskiemu, który przeraźliwie wrzasnął z bólu. Całą sytuację zarejestrowały kamery.

Zaraz po walce Don Kasjo został przetransportowany do szpitala, gdzie zrobiono mu prześwietlenie kostki. Włodarze FAME MMA przekazali mediom, że kontuzja Kasjusza Życińskiego jest naprawdę poważna, a zawodnik prawdopodobnie zostanie poddany skomplikowanej operacji.

„Dosłownie przed chwilą dostałem informację, że kontuzja jest poważniejsza, niż wszystkim się wydawało. Wszystko wskazuje na to, że Kasjusz będzie musiał mieć operację zerwanych ścięgien i uszkodzonego stawu. Także na razie skupimy się na tym, żeby udzielić Kasjuszowi odpowiedniej pomocy/wsparcia, żeby kontuzję zaleczyć, a plany muszą się trochę opóźnić” - mówił Krzysztof Rozpara w rozmowie z redakcją portalu mma.pl.

Na razie nie ma mowy, by Don Kasjo wziął udział w kolejnej gali.

Autor: 
Mateusz Rymiszewski
Źródło: 

mma.pl

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
11 + 6 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.