Jarosław Królewski: wraz z moim przyjacielem i Kubą Błaszczykowskim pożyczymy Wiśle 4 mln

Biznesmen Jarosław Królewski zadeklarował w programie "Stan Futbolu", że wraz ze swoim przyjacielem, "topowym menedżerem w Polsce" oraz Jakubem Błaszczykowskim w najbliższych dniach pożyczą klubowi 4 mln złotych.

W ostatnim czasie Królewski udał się do Londynu. - Celem wyjazdu było badanie nastrojów dot. takiej inwestycji. Spotykałem się z bankami inwestycyjnymi, funduszami, pytałem o ich doświadczenia, pytałem też, jak poradzić sobie z kryzysem. Tak naprawdę najważniejszą zmienną jest czas. Szukaliśmy wiele różnych rozwiązań. Moją rolą jest myślenie o inwestorze strategicznym, ale wiedzą państwo, że jeśli nie spłacimy zobowiązań, stracimy piłkarzy i licencję - mówił działacz.

- Rozmawialiśmy z Błaszczykowskim. Pan Bogusław Leśnodorski powiedział, jaki jest cel na ten miesiąc. Brakuje nam 4,5 mln, żeby odsapnąć. Postanowiliśmy z Kubą, oraz z jednym z moich przyjaciół, topowych menedżerów w Polsce, że zaryzykujemy własnymi pieniążkami i pożyczymy klubowi 4 mln złotych. W przyszłym tygodniu każdy z nas wrzuci do kasy Wisły Kraków 1,3 mln złotych, żeby te pierwsze zaległości zapłacić, żebyśmy zyskali czas. Cztery miliony pozwolą nam na "odwilż" na poziomie finansowym. Spełniliśmy ten warunek - dodał Królewski.

- To była bardzo trudna decyzja, z punktu widzenia Kuby, który już w przeszłości postępował podobnie. W najbliższych dniach (do środy) piłkarze zostaną spłaceni. Chcemy zamknąć ten temat raz na zawsze. Jeśli te elementy zostaną spełnione, wierzę, że Wisła odzyska licencję - mówił biznesmen.

Nie chciałbym, żebyśmy mówili, że historia Wisły to ostatnie dwa lata. Nie chciałbym, abyśmy mówili, że nie możemy sobie poradzić z szemranymi osobami w klubie. Dostałem tysiące wiadomości od banków, jak rozwiązać sytuację z długami. To nie jest akcja powstańcza - podkreślił Królewski.

Autor: 
---------------------
Źródło: 

Onet

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
10 + 7 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.