Co dalej z Ligą Europy?

Ostatnie mecze Ligi Europy oglądaliśmy w Marcu. Jak długo będzie trzeba poczekać na kolejne mecze?

Kiedy wznowienie rozgrywek? Kogo zobaczymy w kolejnych starciach?

W Lidze Europy biorą udział drużyny klasyfikujące się najwyżej w poszczególnych ligach, z wykluczeniem zespołów grających w Lidze Mistrzów. W zeszłym sezonie sukces odnieśli piłkarze Franka Lamparda – Chelsea FC, którzy obecnie mogą powalczyć o zwycięstwo w Champions League. W tym roku ostatnie mecze mogliśmy oglądać 12 Marca, przy czym te z 19 Marca zostały anulowane z powodu pandemii. Jak dotąd nie doczekaliśmy się spotkania AS Romy z Sevillą oraz Interu Mediolan z Getafe, jednak co się odwlecze, to nie uciecze. Wznowienie rozgrywek oficjalnie zapowiedziano już na 5 Sierpnia! Wówczas zostaną rozegrane mecze rewanżowe 1/8 finału, a także odwołane wcześniej starcia wyżej wspomnianych drużyn. Oto rywalizacje, które zobaczymy: FC Basel – Eintracht Franfurt (3:0), FC Kopenhaga – Basaksehir (0:1), Inter Mediolan – Getafe, Bayer Leverkusen – Rangers (3:1), Manchester United – LASK (5:0), Sevilla – AS Roma, Szachtar - Wolfsburg (2:1), Wolves – Olymipakos (1:1).

 

 

Gdzie rozegrane zostaną mecze?

Wraz z pandemią koronawirusa w systemie piłkarskim musiały zostać wprowadzone pewne zmiany. Zarówno w Lidze Mistrzów jak i w Lidze Europy zrezygnowano z przeprowadzenia meczów rewanżowych w kolejnych etapach rozgrywek. Ćwierćfinały i połfinały, będą zatem grane jednorazowo. Finał miał się odbyć w Gdańsku, co byłoby świętem dla fanatyków futbolu w naszym kraju. Z decyzji wcześniej ogłoszonej, władze UEFA musiały się jednak wycofać. Polskie miasto nie poradziłoby sobie z zaleceniami bezpieczeństwa w związku z deficytem miejsca, o co z kolei nie musi martwić się Kolonia, w której zdecydowano przeprowadzić finałowe starcie. W Niemczech rozegrane zostaną także ćwierć- i półfinały. Mecze rewanżowe mają dojść do skutku na pierwotnych stadionach. O przyszłość finału w Polsce,  nie trzeba się jednak martwić. UEFA postanowiła przesunąć ustalenia wcześniej nadane, na kolejny rok. W związku z tym, 26 Maja 2021 roku, finał Ligi Europy odbędzie się na stadionie w Gdańsku.

 

Liga Europy cieszy się mniejszą popularnością wśród fanów piłki nożnej, niż Liga Mistrzów, a mimo to spotkania tej klasy futbolowej, również są chętnie oglądane. W tym roku mierzą się ze sobą drużyny o podobnych możliwościach, dlatego nie można jednoznacznie stwierdzić, kto będzie mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Dla kibiców są to kolejne starcia warte obejrzenia, które niewątpliwie dostarczą nie mniejsze emocje, niż Champions League. Z rozgrywek odpadły już bowiem takie zespoły jak Arsenal, który przecież rok temu walczył o zwycięstwo,  Ajax Amsterdam czy Porto. Przyszłe spotkania ligowe bezsprzecznie trzeba obejrzeć!

Autor: 
Ewelina Dąbrowska
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 5 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.