Tottenham pokonał Chelsea w rzutach karnych Carabao Cup

Mason Mount nie wykorzystał decydującego rzutu karnego, gdy Tottenham wyprzedził Chelsea po rzutach karnych po remisie 1: 1 i awansował do ćwierćfinału Carabao Cup.

W sumie dziewięć rzutów karnych zostało zamienionych na bramki, a do 10. "jedenaski podszedł Mount. Młody zawodnik "The Blues" spudłował i tym samym Chelsea odniosła porażkę.

Chelsea zdominowała pierwszą połowę, a nowy nabytek, były zawodnik "RB Lipsk" Timo Werner strzelił swojego pierwszego gola dla klubu.

Zawodnicy Tottenhamu zareagowali dobrze po przerwie, a strzał debiutanta Sergio Reguilona okazał się nie do obrony dla bramkarza Chelsea, Edouarda Mendy'ego, który również po raz pierwszy występował w swoim nowym klubie. Mendy zagrał dość pewnie i wniósł więcej spokoju do bramki Chelsea po wielu nieudanych występach Kepy Arrizabalagi. Debiutant nie uchronił jednak swojego zespołu przed konkursem jedenastek.

„Jestem bardzo dumny z zawodników, nawet tych, których nie ma na boisku” - powiedział Mourinho dla BBC Radio 5 Live.

Zawodnicy Chelsea będą mieli okazję do rehabilitacji w najbliższą sobotę, kiedy zmierzą się w meczu domowym z Crystal Palace. Tottenham zagra natomiast już jutro z izraelskim Maccabi Hajfa, w ramach fazy "play off" kwalifikacji do Ligi Europy.