TENIS: "Iga Świątek Show" ! Polka w finale French Open.

19 letnia tenisistka pokonała w półfinale Argentynkę Nadię Podoroską w dwóch setach: 6:2 i 6:1, awansując tym samym do finału turnieju rozgrywanego na francuskich kortach.

W sobotnim finale Świątek zmierzy się z Sofią Kenin z USA, zawodniczką numer 4. klasyfikacji WTA i zwyciężczynią tegorocznego Australian Open, która w swoim półfinale pokonała Petrę Kvitovą z Czech.

Iga Świątek jest bez wątpienia "czarnym koniem" French Open. Pierwsze potężne zaskoczenie zafundowała oglądającym już w IV rundzie, kiedy to rozbiła Simonę Halep w dwóch setach 6:1, 6:2. Polka idzie jak burza przez ten turniej. Mimo swojego młodego wieku, zawodniczka prezentuje sportową dojrzałość na korcie, zaskakując swoje rywalki nieszablonowymi zagraniami, inkasując przy tym kolejne punkty.

Legenda polskiego tenisa, Wojciech Fibak skomentował sukces Świątek następująco: "Iga bawi się, jakby grała z juniorkami. Będzie faworytką finału." W innej wiadomości Fibak chwali się licznymi telefonami z całego świata, w których musi odpowiadać na pytanie "Kim jest ta Świątek?".

Wielki sukces polskiej tenisiski skomentował także Andrzej Duda - Prezydent RP.

"Szaleństwo! Brawo! Brawo! Brawo! Iga Świątek wygrała z argentyńską tenisistką Nadią Podoroską 6:2, 6:1 i awansowała do finału wielkoszlemowego turnieju French Open. Gratulujemy Pani Igo! Trzymamy kciuki za finał! Dziękujemy za piękne reprezentowanie Polski" - pisze Prezydent na Twiterze.

Nam nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki za polską zawodniczkę już w sobotę, kiedy to stanie przed szansą wygrania turnieju Wielkiego Szlema.