„Christiano Ronaldo strzela dwa razy w Juventusie”

Cristiano Ronaldo strzelił dwa gole w wygranym 4:1 meczu Juventusu z Udinese w niedzielę, aby rozpocząć w typowym dla strzelców stylu bezlitosnym.

Zgodnie z oficjalną stroną Juve, portugalski napastnik zdobył 758 bramek w karierze, wyprzedzając Pele o jeden. Nieżyjący już czeski napastnik Josef Bican jest podobno rekordzistą wszechczasów pod względem zdobytych oficjalnych bramek. Według Fifa, międzynarodowego organu zarządzającego piłką nożną, Bicanowi przypisuje się strzelenie 805 bramek w 530 meczach.

Pomimo wygodnej wygranej z Udinese, Juventus nadal ma 10 punktów straty do lidera ligi AC Milan, ale Bianconeri może zmniejszyć ten deficyt do zaledwie czterech punktów dzięki zwycięstwom w środę w Mediolanie i w grze w ręku.

Dublet Ronaldo przeciwko Udinese zapewnił mu 14 bramek w Serie A w sezonie, co daje mu pierwsze miejsce w krajowych rankingach strzelców. 35-latek zadebiutował w lidze portugalskiej w Sportingu jako 17-latek w 2002 roku, zanim zaczął grać w Manchesterze United, Realu Madryt, a teraz Juventusie.

Ronaldo po raz pierwszy wystąpił w reprezentacji Portugalii w reprezentacji Portugalii w następnym roku i od tego czasu zdobył 170 występów w reprezentacji i został najlepszym strzelcem swojego kraju w historii.

 

Autor: 
Matias Grez CNN, Tłum. Oliwia Starzyńska
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
13 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.