Sport w Serbii

Serbia jest małym krajem, który wydał wielkich mistrzów. Serbskich sportowców charakteryzuje niezłomny duch, wytrzymałość i wytrwałość, miłość do kraju, do którego przywieźli medale wielkich zawodów.

Serbscy sportowcy często trenowali w złych warunkach i z niewystarczającą ilością środków finansowych, ale przeciw wszystkiemu zostali światowymi mistrzami. Serbski naród zawsze im kibicował, gdy gdzieś na świecie bronili barw niegdyś jugosłowiańskiej, dzisiaj, serbskiej flagi. Tak by zostali narodowymi bohaterami, wzorem generacji, którzy byli witani przed belgradzkimi tłumami, skandującymi ich imiona.

Według przeprowadzonego badania przez włoską gazetę „ Gazzetta dello sport” w 2007 roku, Serbowie są nacją najbardziej odnoszącą sukces w drużynowych sportach w Europie, igrzyska olimpijskie, światowe i europejskie mistrzostwa licząc ostatnie 17 lat. Najpopularniejsze sporty zespołowe w Serbii to koszykówka, piłka wodna, siatkówka, piłka ręczna i nożna.

Dzięki odnoszącym sukces tenisistom, a przede wszystkim najlepszym tenisistą świata Novakiem Djokoviciem, tenis stał się ulubionym sportem w Serbii. Również serbscy sportowcy odnoszą wiele sukcesów w lekkoatletyce, łucznictwie, zapasach i taekwondo.

Sportowy dych zawsze towarzyszył Serbom, nawet w czasach, gdy państwo się rozpadało, sport zawsze był ceniony i naśladowany, sportowcy zostawili serce na boisku, zostali bohaterami narodu, dzięki którym Serbia otrzymała przydomek „sportowego narodu”, i dlatego zasługują na oddzielne miejsce na naszym portalu.

W tej rubryce przedstawimy wam sportowych bohaterów Serbii.

Autor: 
Tłum. Hubert Domański

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
13 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.