Właścicielki klubów zachęcają młode kobiety do podążania piłkarską ścieżką

Słowa właścicieli drużyn NFL, Sheili Ford Hamp i Dee Haslam, zostały wysłuchane przez 40 młodych kobiet biorących udział w piątej corocznej lidze Women’s Careers in Football Forum pod koniec zeszłego miesiąca. 

Sheila Ford Hamp potrzebowała sekundy, aby odpowiedzieć na pytanie o potencjał kobiet do pełnienia kluczowych ról w NFL. 

„Niebo jest granicą wszystkiego, co chcą robić kobiety” - powiedziała Hamp, główna właścicielka Detroit Lions. 

Powtórzyła to stwierdzenie Dee Haslam, współwłaścicielka Cleveland Browns: 

„Widzimy coraz więcej kobiet, które kochają ten sport i chcą robić karierę w sporcie. Drzwi szeroko się otworzyły i jestem bardzo podekscytowana.” 

Te słowa dotarły do 40 młodych kobiet - i potencjalnych profesjonalistów w piłce nożnej - biorących udział w piątym dorocznym Women’s Careers in Football Forum, które odbyło się pod koniec zeszłego miesiąca. Chociaż odbyło się to po raz pierwszy z powodu pandemii COVID-19, przesłanie było głośne i wyraźne. 

Hamp przejęła prowadzenie w Lions przed zeszłym sezonem od swojej matki, Marthy Ford i Haslam, która jest właścicielem Brownsów z mężem Jimmy'm. 

Hamp opowiedziała wymowną historię o możliwościach kobiet kilkadziesiąt lat temu. 

„Kiedy skończyłam college, chciałam tylko pracować w NFL. Kochałam piłkę nożną i dorastałam z nią” - powiedziała. - Znałam Pete'a Rozelle'a. Mój tata zabierał mnie na spotkania ligowe i miałam okazję usiąść obok niego na kolacji i w pewnym sensie zostaliśmy przyjaciółmi. Był pod wrażeniem tego, jak dużo dziewczyna wie o piłce nożnej.” 

„Kiedy skończyłam szkołę, poszłam się z nim zobaczyć. On naprawdę się starał i polubił mnie, ale nie przychodziło mu do głowy nic, co kobieta mogłaby zrobić w NFL”. 

To oczywiście działo się dziesiątki lat temu. Teraz, jak podkreśliła Haslam, są kobiety, które mają wpływ na każdym szczeblu ligi - od stażystów, przez trenerów i pomocników, aż po biura kierownicze i jednostki organizacyjne. Rzeczywiście, Buffalo, Cincinnati, Denver, Houston, Indianapolis, Tennessee, Chicago, Nowy Orlean i San Francisco również mają właścicielki lub kobiety podejmujące kluczowe decyzje na najwyższych szczeblach zespołu. 

Biuro ligi ma podobny skład na każdym etapie drabinki. 

„Liczba kobiet, które są właścicielami, wciąż rośnie i jest naprawdę ekscytująca” - powiedziała Haslam. 

„Coraz więcej kobiet wykonuje tam swoją pracę na bardzo kompetentnym poziomie. Samo postawienie stopy w drzwiach, szczególnie w NFL, jest tym, czego potrzebujesz, aby zacząć. Niezależnie od tego, jaką trudność napotkasz, rób to lepiej niż ktokolwiek, a możliwości same pojawią się na twojej drodze.”  

„Musisz mieć drużynę, o której ludzie będą mogli dyskutować, przedstawiać nowe pomysły. Nie bój się zabierać głosu. Zdaj sobie sprawę z tego, że wszyscy jesteśmy w tym razem i wszyscy chcemy, aby to zadziałało”. 

 

Autor: 
BARRY WILNER AP Pro Football Writer, tłum: Barbara Redzik
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
2 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.