Szwajcarski sąd federalny odrzucił apelację dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej z Republiki Południowej Afryki o dopuszczenie sportowców ze zwiększonym poziomem testosteronu.
Ostatnia ciekawostka dotyczy odporności na zmęczenie podczas uprawiania joggingu: zdaje się, że mężczyzna na starcie ma lepszą wydolność fizyczną, ale wraz ze wzrostem odległości to kobieta lepiej radzi sobie ze zmęczeniem.
Poświęcenie kilku minut na uprawianie sportu, w tym przypadku biegania, jest synonimem relaksu. Skorzysta na tym nie tylko Twoje ciało, ale i umysł. Najważniejsza jest odpowiednia motywacja.
Na bezpłatne bieganie zaprasza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, które odbędzie się 17 listopada o godz. 17.
Jak wykazało badanie Nutrition and Metabolism, kobiece mięśnie są bardziej wytrzymałe niż męskie, a to oznacza, że słaba płeć nie męczy się tak bardzo po „naturalnych” ćwiczeniach mięśni.
Nasza autorka nie uprawia joggingu, ona biega bez smartphona i bez towarzystwa. Ona biega, aby nie zwariować. Wyjaśnia, dlaczego. Ja nie uprawiam joggingu, ja biegam, aby nie zwariować i uważam to za bardzo ważną rzecz. Nie poruszam się,
Irański minister sportu Masoud Soltanifar podkreśla, że od samego początku nie było mowy o "mieszanym charakterze zawodów'. Jak donoszą francuskie media, kilkaset osób, wśród których były dziesiątki cudzoziemców, wzięło udział w pierwszym maratonie,
Bieganie z reguły wydaje się proste. Wkładasz adidasy, wychodzisz i gnasz przed siebie. Błahostka, prawda? To skąd pojawiają się te kontuzje oraz boleści po paru kilometrach?
Bieganie to zdecydowanie najprostszy i najbardziej popularny sport na świecie. Każdy z nas potrafi powiedzieć, na czym on polega, a nawet zaprezentować.Nie wszyscy jednak wiedzą, jakie korzyści płyną z pokonywania kolejnych kilometrów. Jak zacząć?
Zaraz po finale biegu pań na 800 metrów, w którym polska reprezentantka Joanna Jóźwik zajęła piąte miejsce, rozgorzała dyskusja na temat biegaczek, które swym wyglądem przypominają raczej płeć przeciwną. Jak się okazało złota medalistka posiada żonę.

Strony